Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Konkurs EKO Lampa w mieszkaniu

KONKURS EKO LAMPA W MIESZKANIU

 

 

 

 

 

 

W konkursie komisja konkursowa przyznanała jednogłośnie  2 nagrody (II i III nagrodę) i 1 Wyróżnienie.

 

 

 

 


II nagrodę przyznano za projekt  lampy Eko Bąbel spełniający wszystkie wymagania konkursu. Typ mobilnego oświetlenia pozwala na kreowanie własnego otoczenia  i jego korygowanie w dowolnym momencie dając wiele możliwości aranżacji wnętrza. W projekcie użyto obrotowego klosza pozwalając na swobodne panowanie nad strumieniem światła i zmianę jego natężenia  w zależności od nastroju. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie kamuflażu w postaci powierzchni lustrzanej , odbijającej otoczenie. Dużą zaletą lampy jest wieloraki sposób mocowania ,brak zbędnego okablowania oraz niewątpliwie możliwość zasilania z panelu słonecznego . Wykorzystanie energii z ekologicznych źródeł  do zasilania ,a także ekologicznych materiałów konstrukcyjnych w cyklu produkcyjnym składa się na bardzo pozytywną ocenę tego innowacyjnego projektu. Autorką pracy jest Pani Agnieszka Zawiszewska, studentka II-go roku Architektury Wnętrz na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.


III nagrodę przyznano za projekt lampy obitej filcem na konstrukcji ze sklejki. Jury doceniło piękną formę lampy, wyraźnie zainspirowaną twórczością modernistycznych architektów i designerów oraz umiejętne zastosowanie ekologicznych, przyjaznych materiałów. Projekt przygotowała Pni Kinga Pawlik, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Wzornictwo.


Wyróżnienie otrzymał projekt lampy zbudowanej z drewnianych beleczek – prostej, ekologicznej, możliwej wręcz do samodzielnego montażu. Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz (specjalizacja: Projektowanie Mebla) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje pierwsze doświadczenia projektowe zdobywała w pracowni Akadomo, obecnie pracuje jako architekt wnętrz w studio projektowym D/DOCK


Wszystkim laureatom nagrodzonych i wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy!

PATRON MEDIALNY KONKURSU: